Urządzenie Veinwave™ jest owocem wieloletnich prac brytyjskiego doktora Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii. Veinwave™ wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) doprowadzając do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Procedura znalazła zastosowanie w leczeniu zmian w obszarze twarzy, nóg, ramionach i innych części ciała. Veinwave™ jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem do leczenia zmian naczyniowych z wykorzystaniem bezpiecznych właściwości termokoagulacji, który został zaakceptowany przez FDA (Food and Drug Administration) i dopuszczony do wykorzystania na terenie USA. 

Veinwave eliminuje nieestetyczne pajączki dzięki zastosowaniu termokoagulacji jednobiegunowej – UTC (Unipolar Thermo-Coagulation). Jest to technologia, która wykorzystuje kontrolowaną energię cieplną do zamknięcia drobnych naczynek. Energia przekazywana jest przez bardzo cienką igłą w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko, tuż pod naskórek. Dostarczone ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn.
Typowe leczenie przy użyciu termokoagulacji trwa od ok 15 min (małe obszary, pojedyncze naczynia). W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie około 80 – 100 cm leczonych żył. Tuż po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, który zanika do godziny od zakończenia terapii. Efekt leczenia jest widoczny od razu.
Ważne, że terapia powoduje znacznie mniej bólu, niż inne techniki leczenia.

Cennik

Zmiany naczyniowe – cała twarz 400 zł

Zmiany naczyniowe – policzki 300 zł

Zmiany naczyniowe – dekolt 200-400 zł

Zmiany naczyniowe – nos 200 zł

Zmiany naczyniowe – łydki 400-600 zł

Zmiany naczyniowe – uda 400-600 zł

Pojedyncze naczynko – 150 zł

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • stosowanie leków powodujących wzrost,
  • wrażliwości na światło,
  • opalona skóra,
  • cukrzyca,
  • stosowanie antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi),
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • bliznowce.