SurgiLIPS

SurgiLIPS®

Jędrność i nawilżenie

 

Kwas hialuronowy jest najsilniejszą substancją nawilżającą. Preparat SurgiLIPS® oparty na stabilizowanym kwasie hialuronowym zapewnia długotrwały efekt jędrnych i nawilżonych ust.

 

Piękne i ponętne usta

Wstrzyknięcie preparatu SurgiLIPS® poprawia estetykę ust (nierówny kontur, zbyt cienka dolna lub górna warga) oraz sprawia, że usta niezależnie od wieku wygladaja młodo i ponętnie.

 

Długotrwały efekt odmłodzenia

Usta odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości powoduje również, że znikają małe i większe zmarszczki wokół ust, co daje ogólny korzystny efekt odmłodzenia. Specjalna formuła kwasu hialuronowego w preparacie SurgiLIPS® sprawia, że efekt utrzymuje się wiele miesięcy (ok. 12) po zabiegu.

Starzenie się powoduje utratę jędrności błoń śluzowych ust. Usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, nadając twarzy starszy wygląd. Usta są bardzo unaczynione i o ruchomej strukturze. Połączenie działania enzymatycznego oraz mechanicznego zwiększa zużycie kwasu hialuronowego w błonach śluzowych. Zawartość kwasu hialuronowego jest więc mniejsza w wardze czerwonej niż w bruzdach nosowo – wargowych lub na przykład w policzkach.

 

Nawilżanie

Nawilżenie jest niezbędnym warunkiem utrzymania jędrności i struktury warg, a zatem ochrony przed skutkami upływu czasu.

Skóra zawiera 70% wody – prawdziwą rezerwę wody w organizmie. Jeśli chodzi o wargi, odwodnienie jest pierwszym sygnałem klinicznym starzenia się. Tłumaczy się to nieobecnością w wardze czerwonej warstwy zrogowaciałej, a zatem słabsza ochrona, niż w przypadku wargi białej i skóry w pojęciu tradycyjnym.

Ponieważ woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry, a kwas hialuronowy jest najsilniejszą znaną dziś substancją nawilżającą, gdyż ma właEciwość zatrzymywania wody, użycie tego typu substancji w celu nawilżenia odwodnionych ust i ponownego ukształtowania tkanek śluzowki warg wydaje się logiczne.

Usta to miejsce bardzo ważne i najbardziej pożadane w trakcie konsultacji do zabiegów z użyciem wypełniaczy.

Dzieki SurgiLIPS® można powiększyć ich objętość, zmienić delikatnie kształt, podnieść opadające kąciki ust.
W przypadku terapii ust, należy brać pod uwagę ich naturalny wygląd. Zabieg powinien być jedynie delikatnym modelowaniem, a nie drastyczną zmianą.

Jeśli chodzi o usta to nie ma szczególnych wskazań, co do przedziału wiekowego w którym należałoby się poddać zabiegowi. Jest to zabieg dla kobiet w różnym wieku, gdyż spełnia różne oczekiwania.

 

Moda i uroda

Często do gabinetów dermatologii estetycznej zgłaszają się bardzo młode pacjentki z niesymetrycznymi ustami, zbyt cienką górna bądź dolną wargą, nierównym konturem. Wstrzyknięcie SurgiLIPS® rozwiązuje ich problem estetyczny przywracając im piękny uśmiech i dobre samopoczucie. Obecnie wśród młodych kobiet trwa moda, zapoczątkowana przez znane modelki i aktorki, na „seksowne” usta. Efekty zabiegu powinny być jednak odpowiednie do fizjonomii twarzy. Efekt przesadnie powiększonych ust może być sztuczny lub wręcz karykaturalny.

 

Efekt odmłodzenia

Wstrzykiwanie preparatu SurgiLIPS® w późniejszym wieku daje wyraźny efekt odmładzający. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny korzystny efekt odmłodzenia.

SurgiLIPS® to preparat najnowszej generacji, który pozwala na niezwykle precyzyjne modelowanie kształtu ust i zapewnia długotrwały efekt utrzymujący się do roku.

 

Zabieg

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Część pacjentek pragnie powiększyć swoje usta z powodu panującej mody na 'pełne’ usta. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Surgilips to preparat stabilizowanego kwasu hialuronowego, nie zwiera żadnych elementów trwałych.
Preparat ten jest pochodzenia niezwierzęcego, w związku z tym nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów wstępnych.
Efekt estetyczny utrzymuje się około 9 – 12 miesięcy.
Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.
Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne nawodnienie skóry , poprawę elastyczności i napięcia. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią i stymuluje jak długotrwały zabieg kosmetyczny.

 

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

 

Przebieg zabiegu

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, zaleca się zaproponowanie pacjentom znieczulenia albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). SurgilipsR jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki o pojemności 0,8 ml i bardzo cienkiej igły 30G 1/2. W zależności od potrzeb pacjenta dzięki SurgilipsR można korygować całą okolicę ust tzn: – zwiększyć objętość wargi czerwonej
– modelować kontur ust
– wypełnić drobne zmarszczki dookoła ust

SurgiLIPS wstrzykuje się techniką liniową wycofującą lub wielopunktową. Po iniekcji należy wymasować miejsce wstrzyknięcia preparatu aby rozprowadził się jednolicie na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu lekarz może wmasować krem z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

 

Działanie niepożądane

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy zanikają samoistnie w ciągu kilku dni.

 

Po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, i sauna).
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

 

Przeciwwskazania

Kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…).
Proszę zapytać pacjentów o przebyte choroby takie jak: skłonności do nadmiernego powiększania się blizn, choroby układu immunologicznego, choroby wywołane przez paciorkowce, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy.