Surgiderm

Dodaj blasku swojej urodzie

 

Surgiderm® subtelnie wygładza zmarszczki i modeluje niedoskonałości twarzy, nadając Twoim rysom idealnej harmonii. Lekarz specjalista pomoże Ci podkreślić Twoje naturalne piękno!

 

Piękno bez ograniczeń
i całkowicie bezpiecznie

Surgiderm® to preparaty stabilizowanego kwasu hialuronowego, pochodzenia niezwierzęcego – wstrzyknięcie nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów wstępnych i pozwala na wykonanie natychmiastowego zabiegu. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się wiele miesięcy.

 

Zobacz jak łatwo
zatrzymać młodość

Korzystne dla skóry działanie stymulujące odróżnia Surgiderm® od wszystkich materiałów stałych. Działanie to potwierdzono badaniami naukowymi, w których stwierdzono, że po wstrzyknięciu do skóry, kwas hialuronowy nie tylko wypełnia zmarszczki ale także przyczynia się do lepszego funkcjonowania skóry i zmusza komórki skóry do produkcji włókien kolagenowych.
Zabiegi z wykorzystaniem preparatów Surgiderm® są wykonywane w dobrych gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej w całej Polsce.

Zmarszczki to efekt upływu czasu oraz działania wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Niektóre z nich są w pewien sposób zależne od nas, na inne z kolei nie mamy wpływu. Na styl życia możemy wpłynąć, natomiast genetyka jest niezależna od nas.

Wprawdzie nie ma sposobu by zatrzymać czas, ale są metody by opóźnić zmiany, jakie pozostawia on na twarzy. Każdy dbający o siebie człowiek chce wyglądać i czuć się młodo i pięknie. Ludzkość od wieków poszukuje cudownego eliksiru chroniącego przed starością. Natomiast stosunkowo niedawno powstała nowa specjalizacja medycyny,, anti-aging”, która pozwala na kompleksowe podejście do starzenia. Proces starzenia jest w dużej mierze zapisany w genach. Jednak duży wpływ na jego przebieg ma również tryb życia, jaki prowadzimy – intensywne opalanie, częste chudnięcie i ponowne przybieranie na wadze, stresująca praca, palenie papierosów, brak snu i odpoczynku, na pewno nie służą skórze. Bardzo dużo zależy od tego jaką cerą obdażyła nas natura. Sucha, wrażliwa lub alergiczna skóra ma słabą warstwę ochronną (lipidową), dlatego jest cieńsza i łatwiej traci wodę. Wtedy zmarszczki pojawiają się znacznie szybciej.

 

Zabieg

Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów zatrzymania młodego wyglądu są zabiegi korekcji zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym.
W ostatnich latach stabilizowany kwas hialuronowy stał się głównym materiałem implantów stosowanych do korekcji zmarszczek. Jest on fizjologicznym składnikiem naszych tkanek odpowiedzialnym za utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry i wraz z upływem czasu jest stopniowo wchłaniany. W procesie starzenia się zauważamy przede wszystkim znaczną utratę wody, a co za tym idzie tworzenie się bruzd, zmarszczek, zwiotczenie.
Zabieg przy użyciu preparatów SURGIDERM® jest bezpieczny, ponieważ preparat nie zwiera żadnych elementów trwałych, jest biosyntetyczny, a jego cząsteczka jest biokompatybilna. Laboratoria CORNEAL® poczyniły wszelkie starania, aby SURGIDERM® był jak najtrwalszym preparatem. Pozwala na to jego duże stężenie oraz nowo opatentowany proces stabilizacji, który sprawia, że wszystkie połączenia są efektywne i tworzą razem strukturę trójwymiarową. Tak więc efekt estetyczny utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy.

Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu (tzn.po ok.12 miesiącach ) widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez trwałe i aktywne nawodnienie naskórka , poprawę elastyczności i napięcia. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią i stymuluje jak długo trwały zabieg kosmetyczny. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po zabiegu.
Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.
Zabieg może wykonywać wyłącznie lekarz.

 

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż.
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

 

Przebieg zabiegu

Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zabiegowi, kremem znieczulającym (ok. 30 min. przed zabiegiem) lub znieczulenie przewodowe. Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się preparat poprzez wstrzyknięcie cienką igła. Preparat jest dobierany przez lekarza w zależności od miejsca korekcji, jakości skóry, głębokości i rodzaju zmarszczek.

Do korekcji płytkich zmarszczek mimicznych stosuje się SURGIDERM® 18 i jest on wstrzykiwany w powierzchowną warstwę skóry właściwej. Do korekcji głębokich fałd na skórze i do zwiększania objętości wskazany jest ,,gęsty” implant tzn, SURGIDERM® 30 lub 30 XP wstrzykiwany w głębszą warstwę skóry właściwej.

Do korekcji średnich fałd na skórze i podkreślenia konturu warg zalecany jest SURGIDERM® 24 XP wstrzykiwany w powierzchowną i środkową warstwę skóry właściwej jak i również SURGIDERM® 30 XP wstrzykiwany w średnią i głęboką warstwę skóry. SURGIDERM® 30 XP nadaje się znakomicie również do wygładzania techniką nappage.

SURGIDERM® wstrzykuje się najczęściej techniką liniową bezpośrednio w całą zmarszczkę w celu jej wypełnienia (pod bruzdy lub zmarszczki).

Po iniekcji ważne jest wymasowanie miejsce wstrzyknięcia środka, aby rozprowadził się jednolicie na całej powierzchni.
Bezpośrednio po zabiegu lekarz może wmasować krem z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

 

Po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni.

Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przeciwwskazania

Kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…).