mikro

Mikrodermabrazja

Diamenty znów mogą okazać
się Twoim najlepszym
przyjacielem

 

Co to właściwie jest?

Tym trudnym słowem na “m” oznacza się nowoczesną i oryginalną metodę mechanicznego złuszczania naskórka. Brzmi groźnie? To tylko pozory. W rzeczywistości jest to rewelacyjny, bezbolesny zabieg pozwalający w łatwy sposób pozbyć się wszelkich śladów wieku i urazów, jakie nasza skóra zgromadziła przez lata – dziesiątków drobnych zmarszczek, przebarwień, narosłych warstw starego naskórka, zniekształceń naturalnej tekstury i kolorytu skóry.

Mało, że mikrodermabrazja,
to jeszcze diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa DiamondTome® pozwala na delikatne scieranie powierzchni skóry – przesuwając się warstwa po warstwie możesz nieomal cofnąć swoją skórę w czasie. Kolejne mikrowarstwy naskórka są usuwane pod stałą kontrolą wizualną, aż do pożądanego poziomu.

W systemie DiamondTome® odbywa się to w niezwykły sposób – końcówki wzbogacone warstwą z naturalnego diamentu usuwają stary naskórek pod ciśnieniem. Skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna. Pozbawiony „tłumiących” ją, starych warstw naskórek zaczyna produkować kolagen i elastynę, rozwija nową tkankę zastępującą tę usuniętą. Młodnieje.

– przygotowanie skóry.

 

Nie są wymagane jakieś specjalne zabiegi przygotowujące skórę do mikrodermabrazji, ale na 5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać:

– chemicznych kremów do depilacji

– epilacji, elektrolizy, woskowania

– szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy

– żelów i kremów peelingujących do twarzy

 

Wskazania :

– trądzik pospolity

– blizny potrądzikowe

– zaskórniki i prosaki

– rozszerzone pory

– łojotok i suchość skóry

– blizny i bliznowce

– przebarwienia i odbarwienia

– uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja)

– plamy starcze

– rozstępy

– wiotkość skóry

– drobne zmarszczki

– szorstki, nierówny, zrogowaciały naskórek

– częstotliwość i efekty.

 

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 6) w odstępach od 2 do 3 tygodni (co 14 dni w pierwszych 3 zabiegach). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 – 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę

Poprawa kolorytu i struktury skóry, zwężenie rozszerzonych porów, zmniejszenie ilości zaskórników, spłycenie powierzchownych zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień i plam starczych, zmniejszenie łojotoku, spłycenie i wygładzenie blizn.